cena
od 4 200 zł/m2 brutto

Ilość dostępnych ofert
19

Aktualności

 • Sobota, 30 marca 2019
  Od zaraz można wynająć mieszkanie 2 pokojowe z aneksem kuchennym przy ul. Kawiary 25 w Gnieźnie. Mieszkanie można oglądać od śroka po ustalniu godziny spotkania tel 614256948 więcej>>
 • Czwartek, 17 stycznia 2019
  Przy Wrzesińskiej 19A stawiane są ścianki działowe i wykonywane instalacje wewnętrzne. Osoby które się decydują na zakup w trakcie budowy mogą indywidualnie ustalać układ mieszkania. więcej>>
 • Poniedziałek, 31 grudnia 2018
  Mieszkania przy ul. Wrzesińskiej 19B, C są wykończone w stanie deweloperskim i można odbierać klucze do mieszkań. Nabywcy mieszkań proszeni są o podpisanie protokół odbioru mieszkania. więcej>>
 • Piątek, 21 września 2018
  Otwarty został rachunek powierniczy dla kolejnego budynku: Gniezno ul. Wrzesińska 19A. Można podpisywać umowy na mieszkania 2, 3, 4 pokojowe od 42 do 65 m2. Zapraszam do oglądania projektów. więcej>>
 • Piątek, 9 marca 2018
  Rozpoczynamy sprzedaż mieszkań z ul. Wrzesińskiej 19B i 19C. Założony został rachunek powierniczy i można podpisywać umowy deweloperskie lub rezerwacyjne jeśli finansowanie będzie z kredytu więcej>>

Płatności

1. Proszę wybrać mieszkanie z listy dostępnych na stronie Nieruchomości. 

2. Proszę sprawdzić czy zapewnione będzie finansowanie zakupu np. zapytać się w Banku czy ma się zdolność kredytową na brakującą kwotę.

3. Następnie można telefonicznie 61 4256948 zablokować wybrane mieszkanie na trzy dni robocze. Emailem będzie przesłany wzór umowy i prospekt informacyjny do zapoznania się z treścią. Jeśli mieszkanie jest oddane do użytku to można je także obejrzeć od środka po wcześniejszym umówieniu spotkania tel. 61 4256948.

4. Osoby które będą korzystały z kredytu hipotecznego podpisują w biurze dewelopera bezpłatną umowę rezerwacyjną i zanoszą wymagane dokumenty do banku. Po kilku tygodniach bank wydaje decyzję kredytową.

Dla mieszkań 
z ul. Wrzesińskiej będących w trakcie budowy, po decyzji kredytowej podpisuje się umowę deweloperską w Kancelarii Notarialnej (koszt około 850 - 980 zł). Umowę deweloperską dostarcza się do banku i dopiero wtedy następują przelewy za mieszkanie.
Jeśli bank odmówi udzielenia kredytu to rezygnacja z zakupu mieszkania jest bez naliczania kary.
 
Osoby finansujące zakup mieszkania z ul. Wrzesińskiej  bez kredytu, podpisują od razu umowę deweloperską w Kancelarii Notarialnej i wykonują przelewy zgodnie z postępem prac na budowie.

Przy ul. Wrzesińskiej  budynek jest w trakcie realizacji więc płaci się 5 rat zgodnie z harmonogramem prac budowlanych wymienionym w Prospekcie informacyjnym:
-1 ratę 25% ceny mieszkania należy zapłacić po wybudowaniu ścian 1 piętra co zostało już wykonane czyli do 30 dni po podpisaniu umowy deweloperskiej,
-2 ratę 19% po wybudowaniu dachu budynku czyli w 30 dni,
-3 ratę 13% po wykonaniu ścianek działowych i tynków czyli do 31.07.2018,
-4 ratę 22% po wykonaniu posadzek do 28.09.2017,
-5 ratę 21% przy odbiorze kluczy do 31.12.2018.
Daty wpłat mogą być negocjowane. Jeśli ktoś ma np. lokatę terminową to możemy wydłużyć termin zapłaty.

Po zapłaceniu całej ceny i oddaniu budynku z ul. Wrzesińskiej do użytku, następuje przekazanie kluczy do mieszkania oraz podpisanie w Kancelarii Notarialnej umowy przeniesienia własności mieszkania.

Przy zakupie mieszkania oddanego do użytku przy ul. Chrobrego 27A nie ma umowy deweloperskiej tylko od razu akt notarialny przeniesienia własności. Całą cenę mieszkania płaci się w dniu aktu notarialnego przeniesienia własności.

Przy zakupie nowego mieszkania nie płaci się podatku od czynności cywilno-prawnych do Urzędu Skarbowego. 

 

 

Dopłaty "Mieszkanie dla młodych skończyły się w styczniu 2018. Obecnie trzeba posiadać własne środki finansowe na co najmniej 10% ceny mieszkania.  W celu sprawdzenia zdolności kredytowej prosimy o kontakt z bankiem np. PKO BP, Gniezno, ul. Chrobrego 12B, tel. 614240341 . Przykładowy kalkulator rat jest na stronie PKO BP.


Od 29.04.2012 r. obowiązuje "Ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego..." zwiększająca bezpieczeństwo dla kupujących mieszkanie. Kupując mieszkanie będące w trakcie budowy przelewa się pieniądze na mieszkaniowy rachunek powierniczy, zamiast bezpośrednio na konto dewelopera. Następnie Bank przeprowadza kontrolę postępu prac na budowie i przelewa pieniądze do dewelopera. Mieszkaniowy rachunek powierniczy jest wymagany dla wszystkich budów rozpoczynanych po dniu 29.4.2012 zgodnie z "Ustawą o ochronie praw nabywców mieszkań". Firma "KOS-BUD" prowadzi działalność deweloperską od 1996 roku i jest firmą godną zaufania lecz mimo tego zgodnie z ustawą, nabywcy mieszkań nie mogą wpłacać pieniędzy bezpośrednio do dewelopera.
Czy rata kredytu za nowe mieszkanie może być niższa niż opłata za wynajem?

Teraz tak - rata kredytu to 728 zł miesięcznie za mieszkanie 2 pokojowe. Kredyt bez wpłaty własnej. Przeciętna opłata za wynajem mieszkania 2 pokojowego w Gnieźnie wynosi 900 zł miesięcznie. W tej sytuacji korzystniejszy jest zakup nowego mieszkania z ratą już od 728 zł miesięcznie. Im dłużej się mieszka tym więcej spłaca się kapitału kredytu. Lepiej od razu kupić mieszkanie na kredyt - płacąc za wynajem trudno jest zaoszczędzić pieniądze. 
Rata kredytu wyliczona została dla mieszkania za 152 tys zł , termin spłaty 40 lat, wg stanu na 8.4.2013 r. Kredyt 728 zł/m-c został przygotowany przy współpracy z Doradcą Finansowym Expander, Gniezno, ul. Zielony Rynek 7, tel 61 4259633.
Przy zakupie nowego mieszkania można także uzyskać premię gwarancyjną z książeczek mieszkaniowych zakładanych do roku 1990. Wniosek o likwidację książeczki mieszkaniowej składa się w banku PKO BP.
© 2013-2018 | KOSBUD Gniezno
Projekt i wykonanie zebra.pro