od 5 900 zł/m2
ul. Wyszyńskiego 20

Ilość dostępnych ofert
35

Aktualności

 • Poniedziałek, 15 stycznia 2024
  Od stycznia 2024 wydawane są klucze do mieszkań z ul. Wyszyńskiego. Włączone jest ogrzewanie, są liczniki wody. Montowane są liczniki prądu do pojedynczych mieszkań i można wykonywać wykończenia. więcej>>
 • Poniedziałek, 17 października 2022
  Mieszkania w centrum przy ul. 3 Maja 34 są oddane do użytku. Podpisuje się akt notarialny zakupu zamiast umowy deweloperskiej. Mieszkania mają 37 - 47 m2. Można je oglądać od środka tel. 614256948 więcej>>
 • Czwartek, 21 kwietnia 2022
  Na sprzedaż i do wynajęcia za 200 zł/mc miesięcznie są miejsca garażowe ul. Grunwaldzka. Informacja www.garaze.gniezno.pl tel 614256948 więcej>>
 • Wtorek, 19 października 2021
  Rozpoczęta została budowa przy ul. Wyszyńskiego 20 w centrum Gniezna. W budynku zaprojektowano mieszkania od 28 do 65 m.kw. Będzie winda, podziemna hala garażowa, piwnice. Sprzedaż będzie w 2022r. więcej>>
 • Czwartek, 30 września 2021
  Przy ul. Jeziornej 2 w Gnieźnie jest parking płatny. Zamiast płacić za godziny można zapłacić abonament 70 zł/mc. Proponujemy parkowanie np. osobom pracującym i zamieszkałym w pobliżu, tel. 614256948 więcej>>

Płatności

1. Proszę wybrać mieszkanie z listy dostępnych na stronie Nieruchomości. 

2. Proszę sprawdzić czy zapewnione będzie finansowanie zakupu np. zapytać się w Banku czy ma się zdolność kredytową na brakującą kwotę.

3. Następnie można telefonicznie 61 4256948 zablokować wybrane mieszkanie na trzy dni robocze. Emailem będzie przesłany wzór umowy i prospekt informacyjny do zapoznania się z treścią. Jeśli mieszkanie jest oddane do użytku to można je także obejrzeć od środka po wcześniejszym umówieniu spotkania tel. 61 4256948.

4. Osoby które będą korzystały z kredytu hipotecznego podpisują w biurze dewelopera bezpłatną umowę rezerwacyjną i zanoszą wymagane dokumenty do banku. Po kilku tygodniach bank wydaje decyzję kredytową lub odmowę przyznania kredytu.

Dla mieszkań 
będących w trakcie budowy, po decyzji kredytowej podpisuje się umowę deweloperską w Kancelarii Notarialnej (koszt około 850 - 990 zł). Umowę deweloperską dostarcza się do banku i dopiero wtedy wykonuje się przelewy własnych środków i kredytu za mieszkanie.
Jeśli bank odmówi udzielenia kredytu to rezygnacja z zakupu mieszkania jest bez naliczania kary.
 
Osoby finansujące zakup mieszkania z ul. Wrzesińskiej  bez kredytu, podpisują od razu umowę deweloperską w Kancelarii Notarialnej i wykonują przelewy zgodnie z postępem prac na budowie.

Przy ul. Wrzesińskiej  budynek jest w trakcie realizacji więc płaci się 5 rat zgodnie z harmonogramem prac budowlanych wymienionym w Prospekcie informacyjnym:
-1 ratę 25% ceny mieszkania należy zapłacić po wybudowaniu ścian 1 piętra co zostało już wykonane czyli do 30 dni po podpisaniu umowy deweloperskiej,
-2 ratę 19% po wybudowaniu dachu budynku,
-3 ratę 13% po wykonaniu ścianek działowych i tynków ,
-4 ratę 22% po wykonaniu posadzek,
-5 ratę 21% przy odbiorze kluczy.
Daty wpłat mogą być negocjowane. Jeśli ktoś ma np. lokatę terminową to możemy wydłużyć termin zapłaty.

Po zapłaceniu całej ceny i oddaniu budynku do użytku, następuje przekazanie kluczy do mieszkania oraz podpisanie w Kancelarii Notarialnej umowy przeniesienia własności mieszkania.

Przy zakupie mieszkania oddanego do użytku nie ma umowy deweloperskiej tylko od razu akt notarialny przeniesienia własności. Jeśli finansowanie będzie bez kredytu to całą cenę mieszkania płaci się w dniu aktu notarialnego przeniesienia własności.

Przy zakupie nowego mieszkania nie płaci się podatku od czynności cywilno-prawnych do Urzędu Skarbowego. 

 

 

Dopłaty "Mieszkanie dla młodych skończyły się w styczniu 2018. Obecnie trzeba posiadać własne środki finansowe na co najmniej 10% ceny mieszkania.  Kredyty udzielane są także dla Polaków pracujących za granicą i w tej sytuacji kredyt będzie spłacany w walucie w której się zarabia, np. zatrudnieni w Niemczech będą płacili kredyt w euro. Kredyty udzielane są także dla obcokrajowców np. obywateli z Ukrainy, Niemiec na zakup mieszkania w Gnieźnie. W celu sprawdzenia zdolności kredytowej prosimy o kontakt z bankiem np. PKO BP, oddział Gniezno, ul. Chrobrego 12B, tel. 614240341 . Przykładowy kalkulator rat jest na stronie PKO BP. Oferty banków można porównać także u doradcy finansowego w Gnieźnie np. Expander, Notus.Od 29.04.2012 r. obowiązuje "Ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego..." zwiększająca bezpieczeństwo dla kupujących mieszkanie. Kupując mieszkanie będące w trakcie budowy przelewa się pieniądze na mieszkaniowy rachunek powierniczy, zamiast bezpośrednio na konto dewelopera. Następnie Bank przeprowadza kontrolę postępu prac na budowie i przelewa pieniądze do dewelopera. Mieszkaniowy rachunek powierniczy jest wymagany dla wszystkich budów rozpoczynanych po dniu 29.4.2012 zgodnie z "Ustawą o ochronie praw nabywców mieszkań". Firma "KOS-BUD" prowadzi działalność deweloperską od 1996 roku i jest firmą godną zaufania lecz mimo tego zgodnie z ustawą, nabywcy mieszkań nie mogą wpłacać pieniędzy bezpośrednio do dewelopera.Przy zakupie nowego mieszkania można także uzyskać premię gwarancyjną z książeczek mieszkaniowych zakładanych do roku 1990. Wniosek o likwidację książeczki mieszkaniowej składa się w banku PKO BP.
© 2013-2018 | KOSBUD Gniezno
Projekt i wykonanie zebra.pro